Выбрать язык
ua ru en de fr pt es it zh ar sv

Кінохроніка повоєнної відбудови Києва

Кінохроніка повоєнної відбудови Києва
00:05:35

Кінохроніка повоєнної відбудови Києва представлена кадрами різних років з кіножурналу «Радянська Україна» Української студії хронікально-документальних фільмів. Розповідає про відновлення Києва після Другої світової війни.

Листопад 1943 року

Кінохроніка починається кадрами зруйнованого Києва. Хрещатик, головна вулиця міста, горить і руйнується. Київ був звільнений від німецьких військ лише кілька тижнів тому, і місто ще не почали відбудовувати.

Вересень 1944 року

Через рік після звільнення Києва почалися роботи з його відновлення. У кадрах кінохроніки видно, як будівельники прибирають завали і починають відновлювати Хрещатик.

Січень 1945 року

У 1945 році вже були готові перші архітектурні проекти відновлення Хрещатику. У кадрах кінохроніки видно, як архітектори обговорюють ці проекти.

1952 рік

До 1952 року Хрещатик був повністю відновлений. У кадрах кінохроніки видно, як по Хрещатику їздять автомобілі і ходять люди.

Кінохроніка є цінним історичним документом, який відображає масштаби руйнувань, завданих Києву під час війни, і героїзм людей, які відродили місто.

Додаткові відомості

Кінохроніка була створена Українською студією хронікально-документальних фільмів. Автори кінохроніки - оператори І. Гольдштейн, В. Ковальчук та І. Кацман.

Кінохроніка зберігається в Фондовому зібранні Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву Державної архівної служби України.

  • «Київ визволено», листопад 1943 року. Зруйнований та палаючий Хрещатик та центр міста.
  • «З кіноапаратом по Києву», вересень 1944 року. 
  • «Яким буде Хрещатик», січень 1945 року. Оператор І.Кацман. Перші архітектурні наробки Хрещатику.
  • «Київ Будується», 1952 рік. Нове будівництво на Хрещатику.

Джерело - Фондове зібрання Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву Державної архівної служби України.

RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...

Плейлисты видео

Киевская

обновлен 3 дня назад
179 роликов
Киевская область, Украина