Ма́ліївці резиденція Орловських #ЗаПідтримкиУКФ HD

Ма́ліївці резиденція Орловських #ЗаПідтримкиУКФ
00:07:54
Обнаружено блокирование рекламы на сайте

Для существования нашего сайта необходим показ рекламы. Просим отнестись с пониманием и добавить сайт в список исключений вашей программы для блокировки рекламы (AdBlock и другие).

Краса сіл хмельницької області не перестає нас дивувати нас новими сюрпризами. Ма́ліївці — село в якому протікає струмок, що впадає в річку Ушку. Що може бути банальніше? Але все зовсім не так. Палацо-парковий ансамбль створено наприкінці XVIII ст. як резиденцію родини Орловських, за участю архітектора Доменіко Мерліні, паркобудівничого Діонісія МакКлера,та садівника Д. Клігера, була збудована у стилі французького класицизму і знаходиться у мальовничій місцевості. В його основу покладено концепцію архітектора А. Палладіо

Парк навколо палацу планували звести як ландшафтний. У минулому було знищено більшість паркових оздоблень – фонтанів, альтанок і декоративних руїн. На сьогодні первісне планування парку втрачено, він не є настільки доглянутим, як би цього хотілося. Проте і нині на його території зростають 84 види деревних рослин і два штучні ставки, на одному з яких є острівець.

До сьогодні збереглося джерело питної води із барельєфом лева і невеликим басейном, причому фонтан у басейні працює і досі.

Та все ж найбільш визначною пам'яткою садибного комплексу є висока скеля з штучним водоспадом висотою 18м., власники садиби Орловські її називали скелею святого Онуфрія. Тут здавна, прямо над рукотворним водоспадом було облаштовано кілька монаших печер. Відомо, що на початку XVІІІ ст. у цій місцевості почав діяти василіанський монастир. На скелю можна піднятися за допомогою вапнякових сходів. Колись над скелею, до 1933 р. існувала Воздвиженська церква, у пам'ять про неї тут встановлено хрест, а неподалік розташовано джерело, з якого живиться водоспад.

Палац та парк Орловських у Маліївцях нині використовується медичною установою (тут розташований обласний дитячий туберкульозний санаторій "Світанок") і належить до пам'яток архітектури національного значення. Мандрівку сюди зручно поєднати з відвідинами Сутківців (знаменита Покровська церква-фортеця) та Зінькова

RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...