Старокостянтинів Хмельницької областіі. 4К Ultra HD-Відео HD

Старокостянтинів Хмельницької областіі. 4К Ultra HD-Відео
00:05:28
Обнаружено блокирование рекламы на сайте

Для существования нашего сайта необходим показ рекламы. Просим отнестись с пониманием и добавить сайт в список исключений вашей программы для блокировки рекламы (AdBlock и другие).

Найпівденніший на теренах Волині замок, знаходиться в Старокостянтинові.Археологічні розкопки у Старокостянтинові виявили, що місто на 350 років старіше, ніж вважалося. Довгий час припускалося, що місто заснував князь Василь-Костянтин Острозький, для захисту краю від татарських набігів, у 1561 році. Однак нещодавні дослідження виявили, що Старокостянтинів є літописним містом Кобудем, історія якого налічує біше ніж 800 років. 

У 1525 році село відоме як Колищенці. Під час розкопок на території замку та Домініканського монастиря були знайдені залишки фортифікаційних споруд, кераміки та поховання, які відносяться до ХІІ-XV століття та аналогічні артефактам, знайденим при розкопках літописного Губина та інших міст Болохівської землі. 5 січня 1561 року нащадки Лабунського продали Колищенці князю Костянтину-Василю Острозькому. За три місяці Острозький отримав від польського короля привілеї на право заснування міста, ярмарки та магдебурзьке право для міста. Будівництво мурованої твердині йшло десять років, до 1571 року. 

Констянтинів, після заснування міста Новокостянтинова в 1632 році був перейменований в Старокостянтинів. Місце біля злиття річок Ікопоть та Случ, та знаходилось на Чорному шляху. В декількох сотнях метрах на південь від замку знаходиться ще один елемент украплень міста – оборонна вежа монастиря домініканців. Костел Матері Божої Громничої та домініканський монастир збудовано майже одночасно з замком. Якщо замок був форпостом православ’я, то монастир – католицизму. Исторія постання цієї самобутньої пам’ятки сакрально-оборонної архітектури не досить вивчена. 

З певністю можна говорити лише про будівництво вежі-донжона між 1561–1580 роками. Донжон висотою близько 70 метрів повинен був надійно забезпечити огляд і простріл значного терену. Вежа складається з шести ярусів, сполучення між якими було через гвинтові сходи, влаштовані в півциліндричній башточці в північно-східному куті. Мурована з каменю і цегли. 

Вежа пристосована для ведення вогню з різних видів зброї. Має бійниці з внутрішніми камерами та ключоподібнимим отворами, прорізані в кам’яних блоках. Монастир був осередком чернечого життя римо-католицького ордену отців домініканців протягом 1613–1832 років. Після розформування монастиря і перебудови храму на російську церкву наприкінці XIX століття, відомий також як собор Воздвиження Чесного Хреста. Зазнав нищівних руйнувань в часі Першої світової війни й протягом XX століття не відновлювався. На західній околиці старого міста стоїть костел Святого Івана Хрестителя з монастирем ордену отців капуцинів — архітектурний ансамбль доби пізнього бароко, зведений за проектом архітектора Паоло Фонтана. Костел і монастир збудовані 1750 року князем Янушем Санґушком. 

Згідно з даними управління культури, туризму і курортів Хмельницької облдержадміністрації, у місті Старокостянтинів Хмельницької області перебуває 12 пам'яток історії і 3 пам'ятки архітектури.

RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...