Выбрать язык
ua ru en de fr pt es it zh ar sv

Що змінилося для громадян на валютному ринку у зв’язку з війною? HD

Що змінилося для громадян на валютному ринку у зв’язку з війною?
00:02:07

Що змінилося для громадян на валютному ринку у зв’язку з війною?

Який зараз офіційний курс гривні до іноземних валют?

24 лютого дві 2022 року НБУ зафіксував офіційний курс гривні до долара США на рівні 29,25 грн/$. Інші курси встановлюються НБУ щоденно.

Чи можна купити готівкову іноземну валюту?

З 14 квітня населенню дозволено купувати готівкову іноземну валюту.

Водночас для запобігання тиску на валютний ринок уповноважені установи, зокрема банки, можуть продавати готівкову валюту у межах різниці між загальними обсягами купівлі та продажу ним готівкової валюти. Про наявну готівкову валюту варто уточнювати в уповноважених установ у день проведення операції.

Звертаємо вашу увагу, що купівля безготівкової іноземної валюти населенням поки заборонена крім виключень, визначених постановою №18 від 24 лютого 2022 року (зі змінами).

Чи можна продати готівкову іноземну валюту?

Так, якщо це не російські або білоруські рублі. Жодних обмежень на продаж інших валют Національний банк не встановлював.

Курс купівлі готівкової валюти уповноваженими установами має дорівнювати або бути вищим за офіційний курс НБУ.

Які правила для переказів за кордон?

Із гривневих платіжних карток українцям дозволено здійснювати перекази на картки фізичних осіб за кордоном в межах ліміту 100 тисяч гривень на місяць.

Крім того, громадяни можуть переказувати кошти на картки фізичних осіб за кордоном зі своїх валютних платіжних карток у межах окремого ліміту у 100 тис. грн на місяць (це більше $3 тис.)

Без обмежень дозволено переказувати кошти для виплати аліментів, оплати навчання та витрат, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням в медичних закладах та транспортуванням хворих за кордоном.

Для сприяння діяльності волонтерів, фізичним особам дозволено переказувати іноземну валюту для купівлі низки товарів за кордоном у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн в еквіваленті (це більше $13,5 тис.)

До таких товарів належать бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Чи можна знімати готівку з рахунків?

100 тис. грн – це щоденний ліміт на зняття готівки в Україні. З гривневих рахунків ви можете знімати кошти в гривні, а з валютних – у валюті або у гривні попередньо продавши валюту.

За кордоном діє той самий ліміт на зняття коштів з валютних рахунків. Водночас отримання готівки з гривневого рахунку обмежено сумою 50 тис. грн на місяць.

Чи є обмеження на безготівкові розрахунки?

Жодних заборон немає. Розраховуватися картками українських банків за товари та послуги в торговельних мережах та Інтернеті можна без обмежень як в Україні, так і за кордоном.

Обмеження – необхідний крок для підтримки економіки та фінансової системи в умовах війни. Після перемоги України обмеження будуть скасовані.

RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...